Aromaterapija

Aromaterapija sergant epilepsija

Aromaterapija – tai eterinių aliejų naudojimas gydymui ir profilaktikai. Jau minėjau Tomui susirgus epilepsija pradėjau daug skaityti ir domėtis, lygiagrečiais tradiciniai medicinai gydymo būdais ir vienas iš jų yra aromaterapija, kuomet eteriniai aliejai vartojami kūno masažui, atpalaidavimui ir pan. tomas nėra alergiškas ar jautrus kvapams, bet prieš pradėdama naudoti eterinius aliejus ėmiausi tam tikrų atsargumo priemonių. Pirmiausia, vienu metu naudojau tik vieną eterinį aliejų, nes jei iš karto bandysime visą krūvą ir vaikui pasidarys negerai, nežinosime, kuris eterinis aliejus vaikui netinka. Antra, pradėjau labai atsargiai iš pradžių ant vatos užpildavau lašą ir padėdavau kambaryje, vėliau šalia lovos ir tik jei Tomas reaguodavo teigiamai bandydavau užlašinti lašą ar du augaliniu aliejumi atskiesto eterinio aliejaus ant savo delnų ir švelniai masažuodavau nugarą, krūtinę, kojas ir pan.

Pirmas eterinis aliejus, kurį pabandžiau buvo Bosvelijų medžio dervos eterinis aliejus (lot. k. – Boswellia serrata, angl. k. Frankincense). Tai bažnyčios kvapas, nes būtent iš bosvelijų dervos pagaminti smilkalai yra smilkomi bažnyčioje apeigų metu. Šis aliejus vienas iš dažniausiai minimų eterinių aliejų, kuriuos rekomenduojama naudoti tiek priepuolio metu, tiek norint išvengti priepuolio. Prieš miegą, Tomui masažuodavau kojų pirštukus su šiuo aliejumi ir apaudavau kojinėmis, o miegant pietų miegą šalia lovos padėdavau vatos gumuliuką su užlašintu bosvelijų eteriniu aliejumi. Šis aliejus ramina, mažina įtampą, atpalaiduoja, teigiamai veikia esant stresinėms situacijoms.
Vėliau tiek vienus (maišytus su augaliniu aliejumi), tiek darydavau įvairius mišinius naudojau levandų, gvazdikėlių, arbatmedžio, citrinžolės ir kt. eterinius aliejus.
Lietuvių kalba yra išleista išsami ir informatyvi aromaterapijos knyga, kurioje galima rasti tikrai naudingų patarimų:

Valerie Ann Worwood „Aromaterpija vaikams“